O blogu
Być Własnym SzefemKim jestem? Co skłoniło mnie do założenia tego bloga? Dużo wyjaśniłem już w pierwszych 2 wpisach mojego bloga:

  1. Droga do sukcesu oraz jej poszukiwania,
  2. Jak zmienić sposób myślenia i czuć się z tym dobrze.

Co więcej – napiszę wprost: monotonia, albo wręcz poczucie bezsensu codziennego wstawania do pracy na etacie, szczególnie przy projekcie, który dosłownie wysysał ze mnie wszelką energię życiową. A muszę nadmienić, że w momencie pisania tego tekstu projekt ów trwał “dopiero” rok, więc wcale nie tak długo jak można byłoby sobie wyobrazić.

Ba, całe moje doświadczenie w branży IT wynosiło na ten moment “okrągłe” 1.5 roku, a już byłem śmiertelnie znudzony i jednocześnie zdeterminowany myślą, że nie mogę tak dłużej, a już na pewno nie do emerytury, która i tak wydawała się czymś abstrakcyjnym w obliczu tego co się aktualnie dookoła wyrabiało.

Atmosfera w pracy była naprawdę fajna, ludzie super.

Ale jeśli nie praca na etacie, to co? Przecież większość ludzi wybiera ten sposób zarabiania pieniędzy (a co za tym idzie również i styl życia) i niewątpliwie część z nich (większa lub mniejsza) jest z tego sposobu zadowolona. Istnieje jednak też część niezadowolona, których jedynym działaniem, jakie w związku z tym podejmują, jest narzekanie czy to na szefa, czy to na rząd, czy to wreszcie na wszystko naokoło, tylko nie na siebie 🙂

A ja nie chciałem należeć do tej grupy osób. Stąd moje poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu. I o tym ma traktować ten blog.

Jestem Michał. Witaj na blogu Być Własnym Szefem!

Jeśli masz jakieś pytania, spostrzeżenia, czy po prostu chcesz nawiązać kontakt w dowolnym celu pisz śmiało na adres [email protected]