ZasobyZasoby to zbiór:

  1. narzędzi internetowych,
  2. aplikacji,
  3. szkoleń,
  4. książek

z których sam korzystam, a które pomagają mi w codziennej pracy, a niektóre nawet są wręcz niezbędne, aby prowadzić swoje własne strony. Listę tą będę starał się na bieżąco aktualizować w miarę wzrostu swojej wiedzy.

Chciałbym też zaznaczyć, że niektóre z prezentowanych poniżej produktów są płatne, a linki do nich są linkami partnerskimi, czyli takimi, które po ewentualnym zakupie produktu wygenerują dla mnie określoną prowizję. Miej na uwadze, że wszystkich prezentowanych tu zasobów sam używam i jestem z nich zadowolony, więc nie polecałbym czegoś, czego sam nie sprawdziłem. Zanim zakupisz jakiś produkt, przemyśl poważnie czy na pewno go potrzebujesz i czy pomoże Ci on w osiągnięciu Twoich celów.

Platforma blogowa:

WordPress: Najpopularniejszy, a zarazem bezpłatny i najłatwiejszy do skonfigurowania system, na bazie którego można postawić swoją stronę / bloga. Jeśli to będzie Twój pierwszy blog (ale nie tylko), polecam zacząć od tego właśnie systemu.

Pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania:

 

Skuteczne teksty pod wyszukiwarki

Seo Copywriting – Magiczna Siła Słowa W Pozycjonowaniu

Świetny kurs wideo Sławka Gdaka, który pokazuje w przystępny sposób jak pisać teksty na stronach, aby pojawiały się one wysoko w wynikach google na wybrane przez nas frazy oraz aby ściągały ruch z tzw. długiego ogona. Nie wystarczy pisać ciekawych artykułów atrakcyjnych dla czytelnika, należy też uważać, aby były one przyjazne wyszukiwarkom.

 

 

 

 

Seo Content Marketing

Jak pisać treści generujące ruch

Seo Content Marketing

Kolejny kurs wideo Sławka poruszający kwestie jakości tekstów, które zamieszczamy na swojej stronie. Nie tylko tłumaczy On, jak je pisać i optymalizować pod wyszukiwarki, ale też wyjaśnia, jak wykorzystać tą wiedzę do osiągania konkretnych zysków, które mogą być generowane jeszcze długo po wykonaniu początkowej pracy.

 

 

 

 

Kurs Pozycjonowania Marty Gryszko

Obszerny, świetny kurs SEO

Kurs pozycjonowania Marty Gryszko

Kurs Marty w formie e-booka jest pierwszym kursem SEO, z jakiego korzystałem. Omawia on dokładnie wszystkie podstawowe zagadnienia związane z optymalizacją tekstów na stronie, a także pokazuje krok po kroku jak zacząć zewnętrzne pozycjonowanie strony, czyli m. in. zdobywanie linków do strony. Polecam szczególnie osobom, które wolą raczej czytać niż słuchać i oglądać kursy wideo.

 

 

Analiza słów kluczowych:

 

Analiza fraz kluczowych

Market Samurai

Narzędzie do wyszukiwania i analizy słów kluczowych, które będziesz chciał(a) optymalizować w swoich tekstach na stronie. Dzięki tej aplikacji ocenisz, czy dana fraza kluczowa jest na tyle często wyszukiwana przez użytkowników, aby była warta Twojej pracy. Co nawet ważniejsze, pozwoli także na analizę stron konkurencji na daną frazę i pomoże w określeniu, czy jest w ogóle sens konkurować i podejmować wyzwanie wyprzedzenia oponentów. W wersji testowej (trial) jest możliwość wyszukiwania dodatkowych słów kluczowych dla podanej frazy.

 

 

 

Google Keyword Planner

Bezpłatne narzędzie od google służące do budowania kampanii reklamowych za pomocą Adwords, jednak często wykorzystywane do wyszukiwania ciekawych fraz kluczowych. Pozwala zorientować się o przybliżonej liczbie wyszukiwań w miesiącu danej frazy, a także poziom konkurencji na daną frazę kluczową (Niska, Średnia, Wysoka). Korzystam z tego narzędzia codziennie, jest idealne do wstępnej analizy słów i fraz kluczowych.

Domeny i hosting:

Giełda domen + hosting

Aftermarket.pl

Hosting, z którego korzystam od dłuższego czasu i na którym jeszcze się nie zawiodłem. Bardzo konkurencyjne ceny zarówno za domeny (w tym domena co.pl, której przedłużenie kosztuje tylko 20 zł), jak i za sam hosting. Jeśli z natłoku podobnych ofert nie możesz zdecydować się na jeden, polecam Ci ten!

 

Hekko.pl

Bezproblemowy i tani hosting

Hekko.pl

Inna propozycja hostingu + rejestratora domeny, z której sam korzystam i nie mogę narzekać. Bardzo podobne ceny do aftermarket.pl, a więc bardzo konkurencyjne. Poza tym ceny przedłużeń dla kolejnych lat spadają, bo dostajemy z każdym rokiem rabat w wysokości 3%, aż do maksymalnej wartości 30%!

 

 

Obrazki na stronę:

Flickr

Inspirujące zdjęcia

Flickr

Wyszukiwarka darmowych (pamiętaj o włączeniu opcji Creative Commons, która filtruje zdjęcia wolne od licencji) obrazków, które możesz zamieścić na swoich stronach. Pamiętaj, że zawsze warto przyciągnąć czytelnika ciekawym zdjęciem, sam tekst jednak wygląda trochę blado 🙂

 

 

 

Książki:

Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec

Zmiana sposobu myślenia gwarantowana

Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec

To jedna z książek, która całkowicie wywróciła sposób, w jaki patrzę na swoje życie i swoją przyszłość. Zachwalana przez wielu, choć ze względu na swoją popularność podważana także przez nielicznych. Mimo to nie ma to dla mnie znaczenia, bo wiem co wartościowego z niej wyniosłem. Traktuję ją jak lekarstwo na uderzające w nas zewsząd “prawdy” o tym, jaką mamy podążać ścieżką i jak kierować swoją karierą zawodową, przy okazji także obnażając bezsensowne wydawanie pieniędzy. Gorąco polecam!

 

 

 

 

Obudź w sobie Olbrzyma

Jak wzbudzić w sobie niezwykłą motywację

Obudź w sobie Olbrzyma

Jeśli sam(a) w sobie nie potrafisz rozbudzić motywacji do działania i chęci faktycznych działań, mających na celu zmianę Twojego życia, to po prostu musisz przeczytać tą książkę. Tony w swój unikalny i wspaniały sposób łamie bariery, które od początkowych lat Twojego życia były na Ciebie nakładane przez społeczeństwo, media, a nawet rodzinę i znajomych. Bariery, które tak naprawdę nie istnieją, a które są tylko wytworem Twojej podświadomości. Bariery chętnie budowane przez innych, którym odpowiada i opłaca się ten stan rzeczy, a także przez Twoich bliskich, nieświadomych podobnie jak Ty o drzemiących w Tobie możliwościach. Polecam przeczytać “Obudź w sobie olbrzyma” i zrozumieć, że tylko od Ciebie zależy, w jakim miejscu będziesz za kilka, kilkanaście lat!

 

 

 

Czas na E-Biznes

Podstawy e-biznesu

Czas na E-Biznes

Jedna z pierwszych biznesowych książek, które przeczytałem. Cenię autora – samouka, Piotrka Majewskiego, bo w sposób bardzo prosty i zrozumiały dla czytelnika pokazuje podstawy internetowego biznesu. I chociaż książka była pisana już jakiś czas temu, to wciąż można w niej znaleźć sporo ponadczasowej wiedzy, która przyda się w każdego rodzaju e-biznesie (choćby to, jak pisać tytuły ofert).

 

 

 

Narzędzia do analizy ruchu na stronie:

 

Google Analytics

Darmowa analiza od google

Google Analytics

Darmowe i jednocześnie bardzo rozbudowane narzędzie do analizy ruchu na Twojej stronie. Wystarczy się zarejestrować na konto google, wkleić podany w aplikacji fragment kodu w kod własnej strony i już po niedługim czasie można obserwować statystyki odwiedzin. Świetne narzędzie dające masę możliwości analizy, także dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

 

Clicky

Sprawdź ruch na żywo!

Clicky

Również darmowe narzędzie do monitorowania statystyk odwiedzin Twojej strony. Od narzędzia google Clicky odróżnia się przede wszystkim prostotą oraz możliwością monitorowania ruchu sieciowego na żywo, czyli pokazuje ile osób (i nie tylko) akurat przebywa na stronie. Polecam jako uzupełnienie do Google Analytics!