5 pomysłów jak zacząć własny biznes w sieci przy minimalnym budżecieJak zacząć własny biznes w sieci - 5 pomysłówJestem gotowy(a)! Buzuję energią! Chcę coś zmienić! Nie chcę dalej tak egzystować, to nie jest praca dla mnie!

Ale chwila, od czego tak naprawdę mam zacząć, jak zacząć własny biznes, kiedy nie mam dużej gotówki?

Mam totalną pustkę w głowie i nie wiem kompletnie co robić.

Spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano, ja sam z początku nie wiedziałem od czego zacząć, a i tak teraz mam wątpliwości, czy to co robię to słuszna droga.

Pomysły są, a w miarę ich realizacji i wzrostu doświadczenia z pewnością będą pojawiać się nowe.

Grunt, żeby na starcie wybrać sobie 1 lub 2 pomysły i im poświęcić większość czasu. Co możesz zrobić? Już spieszę z podpowiedzią.

Jak zacząć własny biznes w sieci

Możesz:

 1. Założyć bloga o swojej pasji (tak jak ja to zrobiłem) lub o dziedzinie, w której czujemy się mocno i moglibyśmy przekazać swoją wiedzę innym.

  Zarobek na takim blogu może nie przyjść szybko, jeśli w ogóle, ale pozwoli Ci to sprawdzić swoją zawziętość oraz wkręci w temat robienia czegoś twórczego, poza monotonią zwykłej codziennej pracy.

  Jeśli nie wiesz jak stworzyć takiego bloga, wejdź tutaj i zapoznaj się z przewodnikiem krok po kroku jak to zrobić.

 2. Założyć swój własny sklep internetowy i/lub sprzedawać na allegro.

  Znowu wydaje się, że łatwiej napisać niż zrobić, ale uwierzcie mi, to nie jest żadne “rocket science” 🙂

  Można to wszystko osiągnąć prawie bez wychodzenia z domu (ten raz musiałem), ale jednak potrzebna Wam będzie działalność gospodarcza, co wiąże się niestety z comiesięcznymi opłatami.

  Jeśli jednak uda Wam się wynegocjować z przyszłym pracodawcą (lub obecnym – ale wtedy z opłatą na “duży zus”) zatrudnienie na zasadach kontraktowych, nie będzie to dla Was żadnym utrudnieniem.

  Co więcej, jeśli zdecydujecie się dodatkowo na zostanie podatnikiem VAT, otworzą się przed Wami nowe możliwości zaoszczędzenia kilku groszy.

 3. Zostać freelancerem.

  Jeśli posiadasz umiejętności programistyczne, graficzne, projektowania to zapewne już wiesz, że wiele zleceń na Twoje usługi można znaleźć w internecie i wykonywać je zdalnie o wybranej przez Ciebie porze dnia i nocy.

  Jeśli jednak nie posiadasz takich specjalistycznych zdolności to nic straconego, wystarczy że znasz język polski (jeszcze lepiej, gdy także angielski) oraz wykazujesz się odrobiną samozaparcia.

  Możesz próbować swoich sił jako copywriter, pisząc teksty na dostępne zlecenia np. z serwisu Textbookers.com, lub próbować swoich sił na angielskojęzycznych tablicach ogłoszeń, takich jak ProBlogger.net.

 4. Zostać Vlogerem – czyli takim blogerem, który publikuje treści przy pomocy filmów wideo, np. na swoim kanale youtube.com.

  Przeważnie takie kanały skupiają się na branży rozrywkowej, więc potrzebujesz naprawdę dobrego pomysłu, a później jego wykonania, aby Twój filmik niczym wirus rozprzestrzenił się po sieci, pozwalając Ci zgarnąć wpływy z reklam.

  Tematyka żartów jest najbardziej chodliwa, ale też wszelkie tutoriale oraz instruktaże mają spory potencjał, by przyciągnąć sporo odwiedzających.

 5. Stworzyć stronę/blog pod reklamy adsense.

  Temat z pozoru wydaje się przyjemny i prosty: stworzyć stronę/y w wybranej niszy z interesującymi treściami, które będą przyciągały odwiedzających, a Ty będziesz zarabiał na każdym kliknięciu w reklamę Twojego gościa.

  Oczywiście ta metoda wymaga czasu oraz wiedzy, a i to często nie gwarantuje sukcesu.

  Jeśli chodzi o tę metodę zarabiania w internecie ja sam raczej spasuję na ten moment, ponieważ nie czuję się wystarczająco mocny z wiedzy nt tworzenia takich stron.

  Ty jednak jeśli jesteś bliżej zainteresowany(a) zajrzyj na stronę Agnieszki – BiznesoweInfo.pl, na której możesz zobaczyć dokładnie (tzn. kwotowo), jak dobrze jej idzie.

  Przy okazji – Gratulacje Agnieszko 🙂 Ciekawym wydaje się też projekt Leona z bloga Dwudziestolatek.pl, w którym planuje On przedstawić proces tworzenia takiej strony krok po kroku – Powodzenia Leon!

Pamiętaj, że to nie jedyne sposoby na rozpoczęcie Twojego działania.

W miarę stopniowego poszerzania wiedzy z zakresu metod zarabiania w internecie natrafisz również na inne, być może te bardziej Ci odpowiadające.

Ja codziennie szukam nowych inspiracji i nie jest powiedziane, że to co robię teraz, będę też robił za rok.

Najważniejszym jest, aby dążyć do wyznaczonego sobie celu i pokonywać w trakcie swoje słabości, jednocześnie rozwijając się.

Co ciekawe, jeszcze jakiś czas temu, nie miałem zielonego pojęcia jak zacząć własny biznes i gdzie postawić swój pierwszy krok.

Jednak powoli i stopniowo zdobyta wiedza zaczęła krystalizować w mojej głowie coraz więcej pomysłów, które stały się zalążkiem do kolejnych i kolejnych.

W tym momencie muszę raczej dbać o to, aby koncentrować się na rozpoczętych już projektach, niżeli rozpraszać się na nowe idee.

I to jest właśnie w tym niesamowite, że nawet się nie zorientowałem, w którym momencie zostałem odblokowany.

Odblokowany z niemocy, niechęci, nieróbstwa i braku pomysłów.

Obyś i Ty zrzucił(a) tą blokadę, czego Ci serdecznie życzę!

Jeśli któryś z pomysłów podsunął Ci myśl o tym, jak zacząć własny biznes w sieci to bardzo się cieszę.

Daj temu wyraz w komentarzu 🙂

Jeśli nie, to nic nie szkodzi, czytaj moje kolejne materiały oraz szukaj w sieci innych, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Spodobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, zostaw swój e-mail, jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami.

W każdej chwili możesz się wypisać!

Komentarze

komentarze


 • Ola Żuławińska

  Generalnie większość biznesów internetowych może być relatywnie niskokosztowa. Jednak trzeba być ostrożnym, bo jeśli np, zechcesz założyć sklep internetowy i będziesz kopiować strategie marketingowe wielkich firm, to możesz utopić w biznesie grubsze pieniądze.

  Jeśli jesteś mały i chcesz niewielkim kosztem zacząć biznes, to musisz uczyć się sprytnych metod marketingowych i każdą złotówkę oglądać cztery razy zanim ją wydasz.

 • Marcin Olczak

  Najgorzej zacząć a potem już samo idzie. Na początku wszytko wydaje się niemożliwe, trudne i pracochłonne ale po czasie staje się to proste. Niestety nie da od razu się zarabiać i dlatego trzeba mieć to na uwadze aby po miesiącu nie zrezygnować z powodu braku wyników. Najszybciej chyba przychodzi sprzedaż na allegro, wystarczy wystawić rzecz i już jest oglądana. Ale tu też trzeba wykazać się sprytem:)

 • redfox

  Jakiś czas temu czytałem o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji 🙂
  “Proinnowacyjny Klaster Biznesu jest instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych”
  ciekawe..

 • BlogoFirmie

  Ostatnim razem kiedy podróżowałem z Warszawy do Wrocławia przez Blablacar, omawialiśmy z pasażerami ciekawy pomysł na biznes dla kogoś bez $$$, ale za to z małym busikiem 😉 W ciągu weekendu miałem praktycznie kilkanaście telefonów od osób zainteresowanych zabraniem się ze mną do Waw i z powrotem, a miejsca tylko 3:)
  BlogoFirmie ostatnio opublikował…Jaką domenę internetową wybrać dla firmy?My Profile

 • Ania

  Najważniejszy w tym jest pomysł na samego siebie oraz umiejętność sprzedania się za pomocą narzędzi i możliwości jakie daje nam internet. By osiągnąć sukces potrzebna jest odpowiednia motywacja i wytrwałość. Bez tego genialny pomysł nie przełoży się na oczekiwane zarobki.
  Ania ostatnio opublikował…Przez niego Twój dom…My Profile

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zmienić sposób myślenia i czuć się z tym dobrze

W moim kolejnym wpisie chcę pokazać Ci, jak zmienić sposób myślenia, aby stać się Panem swojego losu, mieć realny wpływ...

Zamknij